Obsługujemy klientów z całej Polski.
Zadzwoń i sprawdź gdzie możemy się z Tobą spotkać.

Poradnik Jak rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty? Poradnik dla początkujących

Inwestowanie uchodzi za bardzo skomplikowaną czynność. Uznaje się, że osoby, które grają na giełdzie kryptowalut lub tradycyjnej przez niezliczone godziny doskonaliły swoje umiejętności. Część inwestorów rzeczywiście przez lata zdobywała wiedzę. Pamiętaj jednak o tym, że kryptowaluty to stosunkowo nowa technologia, która powszechnie stosowana jest przez zaledwie kilka lat. Jest to więc idealny moment na rozpoczęcie swojej przygody. Dowiedz się, w jaki sposób rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty!

kryptowaluty-jak-zaczac

Zanim rozpoczniesz inwestować w kryptowaluty, musisz dowiedzieć się nieco o tym pasjonującym świecie. Ten poradnik będzie idealnym początkiem. Omówimy w nim kilka istotnych elementów. Przedstawimy Ci początkowe kroki, które według nas powinien poczynić początkujący inwestor. Następnie zastanowimy się nad tym, w jakim miejscu oraz co ważniejsze, w jaki sposób zdobywać informacje o BTC i innych kryptowalutach. Nie zabraknie również kwestii bardziej technicznych. Skupimy się na chwilę na cenie coinów. Dowiesz się, w jaki sposób kupić kryptowaluty oraz czy darmowe Bitcoiny istnieją. A na koniec pojawi się krótkie podsumowanie. Miłej lektury!

Spis treści:

 1. Kryptowaluty krok po kroku, czyli jak zacząć z kryptowalutami?
 2. Wiadomości ze świata kryptowalut - gdzie szukać poradników i newsów o kryptowalutach?
 3. Jak kupić kryptowalutę? Podpowiadamy również gdzie!
 4. Jak najłatwiej kupić kryptowaluty?
 5. Ile kosztują kryptowaluty?
 6. Darmowe kryptowaluty - czy to możliwe?
 7. Jak kupić kryptowaluty anonimowo? Zakup bitcoina bez rejestracji
 8. Gdzie kupić kryptowalutę?
 9. Jak sprzedawać kryptowaluty?
 10. Jak zacząć zabawe z kryptowalutami? Podsumowanie

Jak rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty? Poradnik dla początkujących

Kryptowaluty wciąż mają przed większością użytkowników wiele tajemnic. Nawet osoby, które regularnie kupują Bitcoina (BTC) lub inne coiny nie zawsze rozumieją tę technologię. Oznacza to, żeby rozpocząć inwestowanie, nie musisz opanować dokładnie wszystkich zagadnień, które związane są z blockchain. Niewątpliwie warto jednak mieć jakiekolwiek podstawy!

Jak zacząć z kryptowalutami? Podobnie jak w wielu innych dziedzinach nie ma jednej drogi. Niektórzy decydują się na poświęcenie miesięcy na naukę, a inni od razu kupują pierwsze krypto. Oba te podejścia mają swoje wady oraz zalety. W tym artykule postaramy się przedstawić jeden ze sposobów na rozpoczęcie inwestowania w kryptowaluty. Odpowiedzmy więc na pytanie, jak zacząć z Bitcoinem!

Podzieliliśmy ten proces na kilka etapów, które powinny wskazywać kierunek. Oczywiście nie musisz traktować ich jako jedyną słuszną drogę. To wyłącznie wskazówka, która pomoże Ci zrozumieć, jak zacząć przygodę z kryptowalutami. Oto co warto zrobić:

 • Wyznacz swoje cele.
 • Zdobądź podstawowe informacje.
 • Pierwszy zakup kryptowalut.
 • Ciągłe zdobywanie zaawansowanej wiedzy.
 • Budowanie portfela inwestycyjnego.

Oto nasza propozycja 5 kroków, które powinny pozwolić Ci na wejście do świata kryptowalut w sposób skuteczny. Jak widzisz, staraliśmy się połączyć praktykę z teorią, ponieważ to właśnie tego typu działanie może dać satysfakcjonujące efekty. W dalszej części artykułu dokładnie rozwiniemy powyższą koncepcję. Miłej lektury!

Inwestowanie w kryptowaluty - jak zaczać? Poradnik

Kryptowaluty krok po kroku, czyli jak zacząć z kryptowalutami?

Krok 1: Wyznacz swoje cele

Zanim zaczniesz się zastanawiać nad tym, gdzie kupić kryptowaluty, powinieneś wyznaczyć swoje cele. Jest to dość istotne, ponieważ pozwoli Ci lepiej zrozumieć swoje potrzeby. Oczywiście, jeżeli interesujesz się inwestowaniem w kryptowaluty, to prawdopodobnie zależy Ci na pomnożeniu swojego kapitału. Zwróć jednak uwagę na to, że to bardzo ogólny cel. Spróbuj go sprecyzować. Zastanów się, jaki jest Twój kapitał, ile możesz zainwestować. Pamiętaj o tym, że środki, które chcesz przeznaczyć na inwestycje, nie zawsze zostaną rozmnożone. Złota zasada mówi o tym, że inwestuje się wyłącznie pieniądze, które można stracić. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nikt nie chce słuchać powtarzanych w kółko frazesów, ale w tym wypadku, to rzeczywiście dobra rada.

Jeżeli znasz już swój kapitał, to określ, ile chcesz zarobić. Być może wystarczy Ci wyłącznie ochronienie środków przed inflacją. Czasem jednak oczekujemy więcej, być może chcesz uzyskać 20% lub nawet 50%. Kolejnym czynnikiem, który pomoże Ci zdefiniować swoje cele, jest czas. W jakim czasie chcesz osiągnąć docelowy zwrot z inwestycji?

Krok 2: Zdobądź podstawowe informacje

Znasz już swoje cele. Musisz teraz zdobyć informacje, które pomogą Ci je zrealizować. Bardzo często może okazać się, że już na tym etapie zweryfikujesz swoje postanowienia. Okaże się, że są one zbyt optymistyczne i po prostu niemożliwe do spełniania w założonym czasie. A przynajmniej niemożliwe bez olbrzymiego szczęścia.

W takim razie, dlaczego zalecamy najpierw skonstruować cele, a dopiero później zdobywać niezbędne informacje? W końcu gdyby odwrócić kolejność to można by uniknąć sytuacji, w której już na początku wycofujemy się z celu. Tylko że właśnie ten moment, w którym uświadomisz sobie, że inwestowanie w kryptowaluty nie jest takie proste, może okazać się bardzo cenny. Ludzie tracą na inwestowaniu olbrzymie ilości pieniędzy. Są oni zbyt pewni siebie. Dlatego dobrze jest już na starcie nabrać nieco pokory.

Musisz dowiedzieć się również, jak kupić kryptowaluty. Trzeba dobrać odpowiednią dla siebie metodę. Jeżeli zależy Ci na wygodzie, to zdecydujesz się na przodujące giełdy. Czasem jednak chcesz zachować wysoki poziom anonimowości, pewnie zdecydujesz się na giełdę kryptowalut bez weryfikacji. Podczas tego kroku zadawaj sam sobie pytania, a następnie szukaj rozwiązań.

Krok 3: Pierwszy zakup kryptowalut

Naszym zdaniem, nie powinieneś spędzać na etapie drugim olbrzymiej ilości czasu. Pragnienie wiedzy jest potrzebne, ale potrafi zablokować. Wiele osób popada w zbytni perfekcjonizm. Mają oni poczucie, że nie mogą jeszcze zainwestować, ponieważ nie znają giełdy lub technologii. A prawda jest taka, że mają już całą niezbędną do pierwszego kroku wiedzę.

Należy zaakceptować, że prawdopodobnie podczas inwestowania pojawią się błędy. To zupełnie normalne. Jest to część procesu nauki. Nie należy się nimi przejmować. A praktyka to najlepszy sposób na zweryfikowanie swojej wiedzy. Dlatego, gdy już będziesz wiedział, gdzie kupować kryptowaluty oraz jak to zrobić, nie czekaj. Zrób to.

Kantor Bitcoin - kontakt

Na początku zalecamy kupić Bitcoina (BTC). Jest to podstawowa kryptowaluta, która pozwoli Ci wdrożyć się w ten świat. Inwestowanie w pomniejsze projekty może być znacznie bardziej ryzykowne. Początkujący inwestor powinien skupić się na największych projektach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, co to jest Bitcoin zachęcamy do lektury poradnika szczegółowo opisującego tę właśnie kryptowalutę.

Krok 4: Ciągłe zdobywanie zaawansowanej wiedzy

Pierwszy krok zaleciliśmy wykonać stosunkowo szybko. Nie oznacza to jednak, że na tym można poprzestać. Jeżeli chcesz, aby Twoje inwestycje były opłacalne, to musisz ciągle się rozwijać. Konieczne będzie rozszerzanie swoich umiejętności obsługi giełdy, znajomości mechanizmów giełdowych, ale również coraz głębsze zrozumienie technologii blockchain.

Technologia blockchain jest bardzo młoda. Ciągle pojawiają się możliwości oraz ścieżki rozwoju. Powinieneś zapoznawać się z różnymi projektami oraz branżami. Projekty GameFi, DeFi, DAO, Metaverse, to wszystko wymaga dogłębnego zrozumienia. Dzięki zdobytej wiedzy będziesz mógł podejmować lepsze decyzje inwestycyjne. Podstawy, czyli temat "co to jest kryptowaluta" sprawdzisz na naszej stronie - zapraszamy!

Krok 5: Budowanie portfela inwestycyjnego

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego jest ważna. Pozwala nam to minimalizować ryzyko straty oraz maksymalizować potencjalny zysk. Wszystkie działania powinny być jednak zaplanowane. Nie chodzi o to, abyś kupował projekty, które są obecnie popularne. Powinieneś skupiać się na ich potencjale. Ponieważ to projekty o dużej wartości użytkowej mogą w przyszłości zdecydowanie zyskać na wartości. Podjęcie decyzji może Ci ułatwić ranking kryptowalut.

wiadomosci-ze-swiata-kryptowalut.webp

Wiadomości ze świata kryptowalut – gdzie szukać poradników i newsów o kryptowalutach?

Kupno kryptowaluty powinien poprzedzać reaserch, czyli zbieranie informacji na jej temat. Nowości ze świata kryptowalut relacjonowane są przez portale branżowe. To, jakie portale przypadną Ci do gustu, jest kwestią mocno indywidualną. Wiele zależy od tego, jaki sposób przedstawiania informacji preferujesz. Niektóre skupiają się na profesjonalnych analizach crypto wiadomości, a inne przedstawiają szybkie newsy o kryptowalutach.

Skupimy się więc na czymś innym. Z łatwością możesz znaleźć wiele portali branżowych. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki Google. My postaramy się przedstawić Ci kilka informacji, które warto mieć z tyłu głowy, podczas korzystania z nich.

Zacznijmy od tego, że warto czytać różne źródła. Da Ci to szerszy kontekst. Po pierwsze niektóre portale znacznie szybciej dostarczają informacje niż inne. Po drugie, mogą one przedstawiać jedną informację na dwa różne sposoby, dzięki czemu możesz dostrzec ewentualne nieścisłości.

Pamiętaj o tym, że informacje tego typu bardzo często rozprzestrzeniają się w sposób niekontrolowany. Z racji na fakt, że newsy powinny być dostarczane szybko, to niektórzy redaktorzy nie kontrolują dostatecznie ich poprawności. Może więc dojść do sytuacji, że fałszywa informacja obiegnie większość portali.

Znajdż kontor Bitcoin

Jeżeli interesują Cię informacje z pierwszej ręki, to powinieneś śledzić media społecznościowe danego projektu oraz profile ich twórców. Krypto informacje pojawiają się głównie na Twitterze. Popularny jest również Discord, na którym zbiera się społeczność skupiona wokół konkretnego projektu. Zawsze pamiętaj jednak o tym, aby weryfikować, czy dany profil jest oficjalny.

W przypadku społeczności tego typu również powinieneś zachować uwagę. Prędzej czy później spotkasz się z profilem, który będzie zapraszał Cię do „zamkniętej elitarnej społeczności”. Tego rodzaju akcje przeważnie skupiają się na wyłapywaniu niedoświadczonych inwestorów, a następnie oszukaniu ich lub wmanewrowaniu w akcję pump and dumb.

W przypadku kryptowalutowych poradników sprawa jest nieco łatwiejsza. Przede wszystkim warto obserwować naszego bloga, na którym regularnie pojawiają się treści. Po drugie poradniki kryptowalutowe powinny być przygotowywane przez osoby z odpowiednią wiedzą. Dobrze jest więc zweryfikować, jaka osoba lub firma stoi za danym tekstem. Im bardziej jest ona wiarygodna, tym lepiej.

Niezależnie od tego, czy przeczytasz krypto newsa, czy rozbudowany poradnik, pamiętaj o tym, aby nigdy nie wierzyć w nic bezgranicznie. Zawsze powinieneś kierować się zasadą ograniczonego zaufania i weryfikować informacje, które są dla Ciebie istotne. W ten sposób unikniesz wielu błędnych decyzji.

Jak kupić kryptowaluty

Jak kupić kryptowalutę? Podpowiadamy również gdzie!

Jak kupować kryptowaluty? To podstawowe pytanie, które zadają sobie inwestorzy. Równie ważne jest pytanie, gdzie można kupić kryptowaluty. Śpieszymy z odpowiedzią, oto kilka opcji, które umożliwią Ci nabycie BTC oraz innych coinów:

Zacznijmy od tego, że aby kupić kryptowaluty, potrzebny jest portfel kryptowalutowy. Możesz skorzystać z portfeli, które dostępne są w formie aplikacji mobilnej. Są one darmowe oraz proste w obsłudze. Dobrym przykładem takiej aplikacji jest Trust Wallet. Osoby bardziej doświadczone korzystają z portfeli sprzętowych. Oferują one wyższy poziom bezpieczeństwa, nie są jednak tak wygodne w użytkowaniu.

W zależności od tego, jaką opcję wybierzesz, może okazać się, że konieczne będzie założenie konta. Do rejestracji zmuszone są osoby, które chcą wykorzystać giełdy kryptowalutowe. Jeżeli chcesz dokonać zakupu BTC bez rejestracji, możesz wykorzystać kantory kryptowalutowe.

Korzystając z giełdy kryptowalut, musisz mieć świadomość, że nie zawsze będzie możliwość kupienia docelowej kryptowaluty w parze z PLN. Oznacza to, że czasami może pojawić się konieczność przeprowadzenia aż dwóch odmiennych transakcji. Jest jednak prostszy sposób, z którego chętnie skorzystają początkujący.

Kantory Bitcoin

Jak najłatwiej kupić kryptowaluty?

Naszym zdaniem najłatwiejszym sposobem zakupu kryptowalut jest skorzystanie z kantoru kryptowalut. Dlaczego? Oto kilka powodów, które za tym przemawiają:

 • Podczas wizyty w kantorze stacjonarnym lub mobilnym nie musisz zakładać konta. Nie jesteś zmuszany do rejestracji.
 • Potrzebujesz jedynie portfela kryptowalutowego, na który środki zostaną przelane.
 • Podczas całego procesu masz wsparcie pracownika kantoru, który przeprowadzi Cię przez transakcję.
 • W przypadku kantoru możesz przed dokonaniem transakcji zadać kilka pytań pracownikowi, jeżeli nie jesteś czegoś pewien, od razu rozwiejesz wątpliwości.
 • Kantory obsługują najpopularniejsze kryptowaluty.
 • Podczas kupowania w kantorze możesz wykorzystać złotówki.
 • Kantory kryptowalut obsługują: gotówkę, przelewy, płatność BLIK.
 • Otrzymujesz wysoki poziom bezpieczeństwa oraz prywatności.

Listę kantorów kryptowalut z naszej sieci znajdziesz na stronie: https://mobilnekantory.pl/wszystkie-kantory

Ile kosztują kryptowaluty

Ile kosztują kryptowaluty?

Nie ma jednej stałej ceny dla kryptowalut. Po pierwsze, każdy projekt ma swój własny kurs, który jest wynikiem działania popytu oraz podaży. Rozpiętość cen jest ogromna. Niektóre projekty kosztują 0,00001 USD, podczas gdy cena BTC osiąga 50 000 USD.

Po drugie, ceny kryptowalut cały czas się zmieniają. Nawet jeżeli podalibyśmy obecnie uśrednioną cenę za kryptowalutę. To w niedalekiej przyszłości, tego rodzaju informacja byłaby całkowicie niepoprawna. Aktualne kursy kryptowalut dostępne są na stronach o poszczególnych kryptowalutach oraz na innych platformach na przykład na giełdach.

Warto pamiętać o tym, że nawet jeżeli BTC kosztuje 50 000 USD, to wcale nie musisz tyle wydać. Możesz kupić jego dowolną część. Oznacza to, że najpierw możesz kupić 50 BTC, a później 0.00001 BTC. Wszystko zależy od zasobności Twojego portfela. Jest to wielka zaleta kryptowalut. Możesz inwestować dowolną kwotę. Próg wejścia jest dzięki temu znacznie niższy.

Darmowe kryptowaluty – czy to możliwe?

Wiele osób szuka drogi na skróty. Interesuje ich, czy mogą otrzymać darmowe kryptowaluty na start. Portale o kryptowalutach często reklamują różnego rodzaju promocje oraz oferty specjalne. Przeważnie nie są to do końca darmowe Bitcoiny. Jest to zazwyczaj nagroda za założenie konta, podanie danych kontaktowych lub obrócenie danym kapitałem. Jest to więc wynagrodzenie za nasz czas, dane itp.

Zdecydowanie odradzamy poszukiwania darmowych kryptowalut. Z jednego prostego powodu. Bardzo łatwo możesz trafić w taki sposób na osoby, które będą chciały Cię oszukać. Oszuści często bazują na ludzkiej chciwości oraz niewiedzy. W kontekście kryptowalut te dwie cechy raczej idą ze sobą w parze. Doświadczeni inwestorzy zdają sobie sprawę, że nikt nie przekaże im pieniędzy za darmo.

Skoro już na start Cię zniechęciliśmy, to teraz możemy powiedzieć, że istnieją sposoby na otrzymanie darmowych kryptowalut. Są to airdropy. Na czym one polegają? Jest to sposób na promowanie danego projektu. Twórcy rozdają kryptowaluty zainteresowanym użytkownikom, aby zdobyć pewną społeczność. I rzeczywiście jest to darmowa kryptowaluta. Twórcy w ten sposób mogą wypromować swój projekt.

Czasem wystarczy wyłącznie podanie adresu swojego portfela. Niekiedy należy wykonać inne akcje, typu zaobserwować profil projektu. Wymagania mogą być jednak znacznie większe. Niekiedy kryptowaluty otrzymuje się za zaangażowanie się w działanie sieci np. przez mining, czyli wydobywanie kryptowalut.

Od razu musimy jednak ostudzić Twój zapał. Kryptowaluty, które rozdawane są w taki sposób, przeważnie znajdują się na wczesnym etapie rozwoju. Oznacza to, że ich wartość jest niewielka, jeżeli w ogóle można mówić o jakiejś wartości. Wyłącznie mała część takich projektów pozwoli Ci zarobić. Większość z nich będzie po prostu zalegała na portfelu.

kupno-kryptowalut-bez-rejestracji-anonimowo

Jak kupić kryptowaluty anonimowo? Zakup Bitcoina bez rejestracji

Kupno Bitcoin bez weryfikacji jest możliwe. Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut pojawia się coraz więcej procedur bezpieczeństwa. Giełdy są zmuszone dopasować się do wymagań instytucji kontrolnych, aby móc legalnie działać. W związku z tym powszechny jest już obowiązek weryfikowania danych osobowych podczas zakładania konta. Wynika to z polityki KYC oraz AML.

KYC, czyli „Know Your Customer” to procedura, która polega na weryfikacji danych osobowych. Przeważnie konieczne jest wprowadzenie swoich danych, a następnie przesłanie zdjęć lub skanów dokumentu tożsamości w celu ich potwierdzenia. Tego typu procedury obowiązują w przodujących giełdach, co znacznie zniechęca dużą część początkujących inwestorów. Obawiają się oni o swoje dane osobowe.

AML, czyli „Anti Money Laundering” to procedura, której celem jest przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy. Zgodnie z założeniami procedury giełda kryptowalut może sprawdzać pochodzenie środków, które wpłacane są przez użytkowników. W przypadku, gdyby kapitał pochodził z nielegalnego źródła, giełda może zablokować rachunek użytkownika.

Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie kupić Bitcoin bez weryfikacji. Na rynku wciąż znajdują się podmioty, które oferują taką możliwość. Oczywiście w każdej chwili możesz skorzystać z kantoru kryptowalut bez weryfikacji lub bitomatu. Nie będziesz wtedy zobowiązany do weryfikowania swojej tożsamości. Jeżeli chcesz skorzystać z giełdy bez weryfikacji możesz wybrać na przykład z ByBit lub KuCoin.

Wiesz już gdzie kupić Bitcoina bez weryfikacji. W przypadku giełd kryptowalut niestety trzeba liczyć się z tym, że może pojawić się pewne ograniczenie. Niektóre platformy oferują możliwość użytkowania giełdy bez weryfikacji, ale w ograniczonym zakresie. W takim wypadku często ograniczona jest możliwość wypłaty środków lub handlowania w parach z walutami fiducjarnymi.

Gdzie kupić kryptowalutę

Gdzie kupić kryptowalutę?

To, jak kupić krypto zależy w dużej mierze od tego, z jakiej platformy chcesz skorzystać. Jak zacząć kupować kryptowaluty? Musisz zapoznać się z dostępnymi opcjami oraz wybrać tą, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Wiele giełd oferuje darmowe kryptowaluty za rejestrację, jednak tego typu oferty są wyłącznie okresowe. Jeżeli jest taka możliwość, to warto z niej skorzystać. Oto opcje, które ma osoba chcąca kupić krypto:

 • giełda kryptowalut,
 • giełda bez weryfikacji,
 • giełda z weryfikacją,
 • kantor kryptowalutowy,
 • kantor stacjonarny,
 • kantor online,
 • bitomaty,
 • usługi płatnicze, które umożliwiają tego typu transakcje,
 • bezpośredni zakup od użytkownika,
 • konta maklerskie lub inne usługi tego typu (w tym wypadku przeważnie nie kupuje się kryptowaluty, a wyłącznie kontrakt).

Najczęściej stosuje się giełdy kryptowalut, ponieważ zapewniają największy wybór projektów. Oto przodujące giełdy:

 • Binance,
 • OKX,
 • Coinbase Exchange,
 • FTX,
 • Gate.io,
 • KuCoin,
 • Huobi Global.

Osobom początkującym zaleca się jednak rozpoczęcie przygody z kryptowalutami od kantorów kryptowalutowych. Pozwalają one dokonać pierwszego zakupu w sposób kontrolowany przez osoby z doświadczeniem.

Jak sprzedać kryptowalutę

Jak sprzedawać kryptowaluty?

Sprzedaż kryptowalut jest procesem bardzo zbliżonym do kupna. Większość popularnych kryptowalut możesz sprzedaż przy pomocy bitomatów oraz kantorów kryptowalut. Pozwala to anonimowo sprzedać Bitcoina (BTC) lub Ethereum (ETH). Jeżeli jednak chcesz sprzedać jakąś mniej popularną kryptowalutę, to pewnie będziesz zmuszony skorzystać z giełdy.

Pamiętaj o tym, że giełdy mają różne oferty. Oznacza to, że obsługują inne kryptowaluty. Zanim zdecydujesz się założyć konto giełdowe, to upewnij się, że kryptowaluta, którą chcesz sprzedać, jest obsługiwana przez daną platformę. Pozwoli Ci to zaoszczędzić sobie problemów.

W każdym momencie możesz dokonać również transakcji z innym użytkownikiem. Zaletą tego rozwiązania jest to, że możecie ustalić pomiędzy sobą warunki transakcji. Możesz więc sprzedać dowolną kryptowalutę. Sporym minusem takiego sposobu sprzedaży jest trudność w znalezieniu odpowiedniego kupca. Ryzyko zostania oszukanym jest w tym wypadku całkiem spore.

Polecamy Twojej uwadze tekst Kryptowaluty - jak to działa? Sprawdź jak przelać Bitcoin, jak wypłacić kryptowaluty i ile wynosi opłata za przelew Bitcoin

Jak zacząć zabawę z kryptowalutami? Podsumowanie

Wiesz już, jak kupować i sprzedawać kryptowaluty. Dokładne poradniki dotyczące obsługi konkretnych giełd oraz platform znajdziesz na stronach branżowych. Niestety nie możemy tutaj opisać dokładnie takiego procesu, ponieważ wszystko zależy od tego, jaką metodę wybierzesz. Różnice pojawiają się nawet w przypadku dwóch innych giełd. Wynika to z różnic interfejsu danych platform.

Zarówno wpłata, jak i wypłata Bitcoina bez weryfikacji jest dostępna. Pokazuje to tylko, że w świecie kryptowalut jest wiele różnych możliwości. Jeżeli chcesz je wszystkie poznać, to powinieneś ciągle się rozwijać. Poznawać nowe platformy oraz funkcje. Kryptowaluty wymagają również znajomości mechanizmów, które obowiązują na rynkach finansowych. Dlatego zdobywaj wiedzę, która pozwoli Ci podejmować lepsze decyzje inwestycyjne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z innymi poradnikami, które pojawiają się regularnie na naszym blogu. Szczególnej uwadze polecamy treść Kryptowaluty – na czym polega inwestowanie? Jak zarabiać na kryptowalutach?

gdzie kupię krytowaluty